Göçmen Bürosu Hizmetleri

E Çalışma İzni

 

E Çalışma İzni

E çalışma izni sayesinde devlet dairelerinden süreci takip etmek yerine elektronik sistem aracılığı ile gerekli olan süreç yönetimi sağlanabilmektedir. Türkiye bu konuda en kapsamlı sistemlerden birini geliştirmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu alanda temel merkezdir. E-devlet üzerinden süreci takip edebilmeniz için yeni bir ara yüz entegre edilmiştir. Yabancıların kendilerine verilen kod ve giriş numaraları üzerinden gerekli incelemeleri yapmaları mümkün kılınmıştır. Çalışma izninin alınması için 1.071 TL değerinde ücret talep edilmektedir. Bu ücretin bir diğer adı ile harcın yatırılması sonrasında kişilerin başvuruları incelenir ve olumlu bulunursa onay sunulur.

Yabancı Ülkelerde Türk Vatandaşlarına Çalışma İzni Verilir Mi?

E çalışma izni almak isteyen kişilerin başvuru yapacakları ülkelerin koşullarına dair daha detaylı bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşlarının çalışma iznine dair sorun yaşanmaması için bu konuda aracı hizmet veren kurumlar da mevcuttur. E çalışma izni başvurularını bireysel olarak yapmaktansa bu aracı kurumlar üzerinden tamamlamak sizin için daha verimli olacaktır. Hem belgelerin derlenmesi hem de kısa sürede son tarihleri kaçırmadan başvuruların yapılması için uygun alt yapı geliştirilmiştir.

Türk Vatandaşları ve Ankara Anlaşması

E çalışma izni konu başlığı altında Türk vatandaşlarının yurt dışına gitmek için en sık kullandıkları prosedürlerin başında Ankara Anlaşması gelmektedir. Ankara Anlaşması İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler için sunulan majör bir fırsattır. Bu konuya dair dikkate alınması gereken tanımlayıcı hususlar;

  • Şirket kurmak isteyen ve İngiltere’de bir girişimde bulunmak isteyen kişiler için harika bir fırsat olacaktır. Şirket kurmanın yanı sıra hali hazırda varlığını sürdüren bir şirketin devralınması da Ankara Anlaşması protokolleri kapsamında değerlendirilmektedir.
  • Home Office çalışan kişiler için de uygun alt yapı geliştirilmiştir. Web tabanlı işlerin son senelerde artış göstermesi ile beraber bu alanda kurulan şirketlerin de anlaşmalara dahil edildiği görülmektedir.
  • Açılacak olan şirketin ve işletmenin tüm detaylarını içeren bir dosya hazırlanmalıdır. Bu dosya kapsamında 2 senelik hedefler de yer almalıdır. Hedeflerin gerçekçi hazırlanması gerekir. denetimlerin dosyanın en küçük detayını dahi göz önünde bulundurur şekilde oluşturulmasına büyük önem verilmelidir.
  • Bu anlaşma kapsamında vasıfsız işlerde çalışmak isteyen kişilerin çalışma izni almasının mümkün olmayacağı da belirtilmelidir.

İngiltere göçmenlik ve çalışma izni konusunda en dikkatli hizmet veren ve denetimleri de en sıkı şekilde tamamlayan ülkeler arasındadır. Başvuru adımında proje kapsamında sunulan ön görülen detayların yerine getirilmemesi durumunda Ankara Anlaşması protokollerinin bireyler için lağvedilebileceği de bilinmelidir. Bu nedenle sunulan portfolyoların hem kurallara uygun hem de gerçekleştirilebilir hedeflerden oluşması gerekir.

Belgelerde Usulsüzlük

E çalışma izni almak için başvuruda bulunan kişilerin sunmuş oldukları verilerin gerçek olmaması ya da üzerinde tahrifat yapılması durumunda başvuru kalıcı olarak ret yanıtı alacaktır. Belgelerde usulsüzlük yapılması, kişilerin aynı ülkeye ve birlik ülkelerine yeniden başvuru yapma imkanının da iptal olmasına neden olacaktır. Özellikle eğitim belgeleri ve kimlik verilerinde çok dikkatli olmalısınız. Denetimlerin sıklaştırılması ile beraber talep edilen fotoğrafların dahi son 6 aya ait olması gerekmektedir. Bu kıstası karşılamayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Eğitim Belgelerinde Denklik Gerekir Mi?

Kişilerin başvuracakları pozisyona göre istenen denklik detayları değişim göstermektedir. Hukuk ya da sağlık alanında ya da mühendislik bilimlerinde çalışacak olan kişilerin kesinlikle diplomalarının denkliğe sahip olması gerekir. Denklik alınması konusunda dünya çapında tanınırlığı olan üniversitelerden mezun olan kişilerin şansı daha yüksek olacaktır. Bu denkliğin alınmasında birkaç dersten kaynaklanan sorunlar olursa ilgili birimlerin aktardığı üniversitelerde bu alanda da onay almanız imkan tanınmaktadır. Eğitim belgeleri kapsamında sertifikalar da önem arz etmektedir. Sertifika ve diğer eğitim belgelerinin kapsamında bir usulsüzlük yapıldığı tespit edildiği anda sistem total olarak başvurunuzu reddetme ve bir daha başvuru yapma hakkınızı elinizden alma yetkisine sahiptir.

Son Gelişmeleri Takip Edin

E çalışma izni almak isteyen kişilerin ülkelerin prosedürlerinde yapmış oldukları değişim ile alakalı da yakından inceleme yapması gerekiyor. Bu değişimler ile alakalı en doğru bilgilere gocmenburosu.com adresinden ulaşabilirsiniz. Hem prosedürler hem de başvuru koşullarına dair gerekli olan bilgilendirme anında tarafınıza sunulacaktır.

gocmenburosu.com/rusya-vatandaslari-calisma-izni-sartlari/

Değerlendirmek için lütfen oy veriniz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu