Göçmen Bürosu Hizmetleri

Türkiye Vize Ücreti

Türkiye Vize Ücreti Hakkında

Türkiye vizesi / Türk Elektronik Vizesi (e-vize), T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın 100’den fazla ülke vatandaşına sunduğu hızlı, kolay ve 7/24 online vize sistemidir. E-Vize sistemi, sıra beklemeden veya belge hazırlamadan turistlere ve iş adamlarına çevrimiçi vize sağlar. Türkiye’ye seyahat etmek isteyen yabancı uyruklu kişiler, Türkiye’ye elektronik vize alabilirler. E-Vizenin yalnızca turist ve iş ziyaretleri için geçerli olduğunu lütfen unutmayın. Farklı bir ziyaret amacınız varsa, Türk konsolosluklarına bireysel olarak başvurmalısınız. Elektronik vize alırken ülkeden ülkeye değişen belirli kurallar vardır. Türkiye vize politikası, Türkiye Cumhuriyeti, diğer ülkeler arasında düzenlenen ikili sözleşmelerle belirleniyor.

Türkiye Vize Ücreti Ne Kadar?

Türkiye vize ücretleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Ülkenizde basılmış Türkiye Cumhuriyeti vizesi almak için, Türkiye Dış Temsilcilerle iletişime geçebilir. Türkiye Cumhuriyeti Dış Temsilciliğinden bilgi alabilirsiniz. Ücret ödemek zorunludur.

  • Türkiye’de ikamet eden Alman vatandaşlarının resmi pasaport hamilleri, her giriş için 90 günü geçmeyen seyahat süreleri için vizeden muaftır.
  • Alman vatandaşları ayrıca “Avrupa Konseyi’ne Üye Devletlerin İlgili Kişiler Arası Seyahatlerinde Avrupa Anlaşması” çerçevesinde Türkiye’ye seyahat edebilmektedir.
  • Türkiye’de son 180 gün (ikamet eden) toplam 90 günü aşmayan turist seyahatlerinde Alman vatandaşları vizeden muaftır.
Değerlendirmek için lütfen oy veriniz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu